Wycieczka na Turbacz z Nowego Targu

Nowy Targ jest niewielkim miastem, które leży pomiędzy urokliwymi Pieninami a majestatycznymi Tatrami. Jest to doskonała baza wypadowa dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. Przemieszczanie się pomiędzy lokalnymi atrakcjami jest niezmiernie proste – z dworca co kilkadziesiąt minut odjeżdżają autobusy zarówno w stronę Szczawnicy, jak i Zakopanego.

Turysta odwiedzający ten rejon Polski nie powinien narzekać na mały wybór miejsc noclegowych [tutaj:] . W Nowym Targu dostępne są zarówno niezbyt drogie noclegi w schronisku młodzieżowym, jak i luksusowe pokoje w kilku gwiazdkowym hotelu, który dodatkowo w swojej ofercie posiada pełen pakiet zabiegów odnowy biologicznej. W najbliższej okolicy Nowego Targu można znaleźć również pole namiotowe. 

Odpoczywając na styku Spiszu i Podhala, warto wybrać się w góry, aby ze szczytów móc podziwiać piękno okolicy. Zaprawiony turysta do wyboru ma kilka możliwości. Ze względu na niewielką odległość na jednodniową wycieczkę można wybrać się zarówno w Tatry, jak i w Pieniny. Jednak nie chcąc tracić kilkudziesięciu minut na dojazd do początku szlaku, na pierwszą górską wycieczkę można wybrać się na pobliski Turbacz. Turbacz jest najwyższym szczytem zlokalizowanym w Pieninach – jego wysokość to 1310 metrów nad poziomem morza. Na sam szczyt prowadzi kilka szlaków – najpopularniejsze z nich mają swój początek w Nowym Targu oraz w Rabce-Zdrój. Turbacz nie jest nazbyt wymagającą górą – na szlaku poradzą sobie zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Jednak posiadając nieco słabszą od przeciętnej kondycję fizyczną warto wycieczkę zacząć o wcześniejszej godzinie, tak aby na miejsce noclegowe powrócić jeszcze przed zmrokiem.

Alternatywą jest również nocleg w schronisku Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego, które znajduje się nieopodal szczytu Turbacza. Można w tym schronisku oprócz noclegu liczyć również na ciepły i smaczny posiłek, który pozwala szybko zregenerować siły po trudach wędrówki. Niedaleko od schroniska znajduje się kaplica papieska. Jest ona położona na Polanie Rusnakowej. W każdą niedzielę oraz ważniejsze święta odbywają się tu msze polowe, które mają wyjątkową atmosferę. Niewielka drewniana kapliczka swym urokiem przyciąga wielu turystów. Okolice Nowego Targu dają wiele możliwości na aktywne spędzenie urlopu. Wędrówki górskimi szlakami to tylko jedna z wielu propozycji. W miejskim punkcie informacji turystycznej można zakupić ciekawe przewodniki po okolicy oraz szczegółowe mapy znacznie ułatwiające orientację w terenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>