Wakacyjny wypoczynek nad morzem – Krynica Morska

Nad morzem położonych jest wiele miejscowości, do których chętnie przyjeżdżają turyści, jednak niewiele z nich jest tak malowniczych jak leżąca na Mierzei Wiślanej Krynica Morska. Położenie geograficzne oraz przygotowanie pod kątem turystów sprawiają, że ta miejscowość jest idealnym miejscem na wakacyjny wypoczynek zarówno dla amatorów wodnych sportów, jak i dla osób lubiących wielogodzinne leżenie na plaży czy chcących korzystać z licznych, niekiedy dość nietypowych, atrakcji tego miejsca. Pensjonaty, ośrodki wczasowe, domy letniskowe, wille, a także komfortowe prywatne kwatery – to zróżnicowana zaplecze noclegowe tej nadmorskiej miejscowości. Widać zatem, że każdy turysta bez trudu powinien znaleźć lokum spełniające jego oczekiwania. Co można robić w Krynicy Morskiej?

Decydując się na spędzenie urlopu w tym miejscu oczywiście trzeba korzystać z możliwości jakie daje piaszczysta plaża oraz kąpieliska. Dobrze jednak pamiętać o tym, że atrakcje Krynicy Morskiej pozwalają na bardziej zróżnicowany wypoczynek. Podczas pobytu w tym miejscu warto wybrać się na wycieczkę pieszą lub rowerową na granicę państwa. Zaledwie kilkanaście kilometrów za Krynicą Morską kończy się Polska, a także grancie NATO oraz Unii Europejskiej. To pilnie strzeżone miejsce, więc nie można nawet marzyć o jego przekroczeniu, ale mimo to wycieczkę warto odbyć. Na trasie można zobaczyć najwyższą wydmę w Europie, mającą 49, 5 m wysokości. Na jej szczycie powstała wieża widokowa, na którą warto wyjść i przekonać się jak piękne widoki roztaczają się z jej szczytu. W czasie urlopu można wybrać się w rejs statkiem po Zalewie Wiślanym. Taka wycieczka trwa około godziny i cieszy się dużą popularnością. Fajnym pomysłem jest także skorzystanie z tramwaju wodnego, którym można dostać się do Tolkmicka lub Fromborka.

Na fanów ruchu czekają różne możliwości. Amatorzy sportów wodnych z pewnością z chęcią skorzystają z usług szkoły windsurfingowej, w której swoją przygodę z windsurfingiem może zacząć każdy niezależnie od wieku czy też sprawności fizycznej. Na miejscu można także wypożyczyć rowerki wodne. Osoby, które wolą aktywność na lądzie powinny wybrać się do parku linowego, w którym można pokonywać trasy o różnym stopniu trudności. W Krynicy Morskiej można również zagrać w mini golfa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>