Ustka – atrakcje na start

Ustka to jedno z najbardziej popularnych uzdrowiskowych miasteczek na polskim wybrzeżu. Musimy jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych rzeczy zanim się tu wybierzemy. Po pierwsze rezerwacja hotelu lub noclegów w Ustce jest wymagana. W środku sezonu mamy marne szanse na znalezienie czegoś odpowiedniego zaraz po przyjeździe. Mimo że baza noclegowa miasta jest szeroka, to jednak czasami możemy spotkać się z koniecznością nocowania w samochodzie lub na polu namiotowym.

Zwiedzanie należy podzielić tak, abyśmy zdążyli wszystko zobaczyć i nie ominęli ciekawych rzeczy. Raczej nie powinniśmy nastawiać się, że będzie tu moc zabytków i obiektów architektonicznych związanych z historią miasta – to jest kurort i tak należy go traktować. Co wcale nie oznacza, że nie ma tu nic prócz plaży, morza i kilku uzdrowisk. Na szczególną uwagę i spacer zasługuje Stare Miasto, które bardzo związane jest ze średniowieczem. W tym czasie miasto było osadą kaszubską, która należała do Słupska – dopiero później Ustka zyskała prawa miejskie i suwerenność. Klimat jest w stu procentach zachowany dzięki drewnianym rybackim domom, które możemy spotkać przy ulicach Kosynierów i Marynarki Polskiej. Kiedyś była to wieś i fenomenem jest to, że zachował się do dziś wiejski rozkład uliczek – jest to tak duża wartość historyczna, że zostały one objęte ochroną konserwatorów.

Aby promować miasto zostały podjęte w 2005 roku działania, które miały na celu rewitalizację gminy i samego miasteczka. Z jednej strony działania mają na celu unowocześnienie i modernizację miejskich obszarów, z drugiej zachowanie oryginalnych kształtów i niepowtarzalnego klimatu miasteczka, a przede wszystkim starych rybackich chat, które są jedną z największych atrakcji tego regionu. Starówka budzi się wieczorem, wtedy pojawia się tu dużo młodzieży. Nieopodal na plaży odbywają się liczne imprezy i dyskoteki pod gołym niebem, nadające klimat rodem z Ibizy. Ustka to nieduże miasteczko z 16 tysiącami mieszkańców, a sama ilość turystów, którzy są tu każdego roku, przewyższa liczbę mieszkańców. Wszystkie nadmorskie miejscowości w naszym kraju są wyjątkowo piękne. Przypomnijcie sobie nasz wpis na temat Kątów Rybackich.

3 myśli na temat “Ustka – atrakcje na start

  1. Rzeczywiście w ciągu ostatniej dekady sporo się tam zmieniło i poprawiło, wiem, bo jeździmy z mężem co sezon :-) to nasze ulubione miejsce, z dala od wszystkich.

  2. Nie wiedziałam, że Ustka jest miejscowością uzdrowiskową, w takim razie chętnie się tam wybiorę na nocleg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>