Okolice Łukęcina – dworek von Kleista

Każdy rejon w Polsce ma swój urok. Tak jest również w przypadku miejscowości nadmorskich, gdzie znajdziemy wiele różnego rodzaju atrakcji charakterystycznych jedynie dla tego terenu, jak np. w Jantarze [więcej informacji: wyszukiwarka Bloga], Grzybowie, czy Łukęcinie i jego okolicach. Znajduje się tutaj również kilka obiektów, których może nie identyczne, ale podobne odpowiedniki są w wielu innych miejscach. Często na temat takich dworów, zamków czy kościołów, krążą różne legendy, które pomimo tego, że w wielu przypadkach nie mają potwierdzenia w rzeczywistości, to jednak przyciągają wielu ludzi. Budynkami tego typu często interesują się badacze oraz archeologowie ze względu na to, że można odkryć wiele skrywanych przez długi czas tajemnic. Również niedaleko Łukęcina, w sąsiedniej miejscowości Kamień Pomorski, znajduje się taki dworek. Jest to obiekt, którego dawnym właścicielem był niejaki von Kleist.

Obecny wygląd dworku von Kleista pozostawia dużo do życzenia. Wielokrotnie ulegał on zniszczeniu na przykład w pożarach lub w czasie wojny. W związku z tym często był on remontowany oraz przebudowywany. Dlatego też to, jak wygląda on obecnie, znacznie różni się od tego, jak prezentował się on za czasów swojej pierwotnej świetności. Budynek ten powstał już w XIV wieku. Pełnił on wtedy funkcję kurii dziekana. Następne stulecia niestety nie były szczęśliwe dla dworku von Kleista. Kilkukrotnie był on trawiony przez pożar. Kiedy został całkowicie odbudowany, zamieszkał tutaj Ewald Georg Jurgen von Kleist [więcej informacji: wyszukiwarka Wikipedii], od niego wzięła się nazwa. W późniejszych czasach, dworek pełnił funkcje m.in. szpitala, domu burmistrzów oraz siedziby urzędów. Obecny właściciel obiektu podjął się jego remontu, dzięki czemu wciąż będzie można go oglądać, jednak w dużo lepszym stanie.

Korzystanie ze wszystkich atrakcji Łukęcina o okolic bardzo ułatwia baza noclegowa miejscowości [więcej informacji: wyszukiwarka Meteora], która jest dostosowana do potrzeb nawet najbardziej wymagających gości – wiele ośrodków posiada najwyższe standardy oraz liczne udogodnienia, a co ważne – budynki zlokalizowane są bardzo blisko plaży. Zdecydowanie nikt nie wyjedzie stąd zawiedziony.

Bez kategorii Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>