Miejsce sprzyjające wypoczynkowi – Konin

Konin to atrakcyjne miasto pod względem turystycznym. Zawdzięcza to między innymi dobremu położeniu geograficznemu, a także rozwiniętej sieci dróg. Do odwiedzin tutaj skłania także sąsiedztwo Poznania i mniejszych ale znanych miejscowości (np. Licheń). Wszystko to sprawia, że doskonale rozwinęła się baza noclegowa [do zobaczenia – Konin w spisie Meteora]. Do dyspozycji turystów pozostają takie obiekty jak hotele, hostele, motele, zajazdy, gospodarstwa agroturystyczne, ośrodki wypoczynkowe, a także schroniska czy pola namiotowe. Wybór zależy od prywatnych upodobań oraz tego, ile chce się na taki nocleg przeznaczyć pieniędzy. Ofert warto zacząć szukać już przed wyjazdem, wpisując w przeglądarkę słowa ‚noclegi Konin’, a być może uda trafić się na promocyjną cenę.

Nie podlega wątpliwości, że z pewnością z tego miasta wyjedzie się wypoczętym, zrelaksowanym i usatysfakcjonowanym. Wszystko to przez klimat i  liczne atrakcje. Na początek poleca się zapoznanie z jego historią i świadczącymi o niej zabytkami. Na zwiedzanie miasta naprawdę warto wybrać się z przewodnikiem (szczegóły w Informacji Turystycznej), a to dlatego, ze Konin kryje wiele tajemnic i ciekawostek, na które nie zawsze można samemu natrafić. Z pewnością jedną z głównych atrakcji miasta jest pochodzący z XII wieku romański słup drogowy. Wzniesiony z piaskowca oznacza połowę drogi między Kruszwicą a Kaliszem. Atrakcje jest o tyle ciekawa, że słup jest najstarszy w Polsce i należy do najstarszych w całej Europie.

Poznać historię miasta można również w Muzeum Regionalnym [do zobaczenia – muzeum w bazie facebooka], które swoją siedzibę ma w okolicach i na zamku. W Kaliszu czas warto poświęcić nie tylko zwiedzaniu, ale i aktywnemu wypoczynkowi. Zachęcają do tego rzeka Warta i okoliczne jeziora. Dostępność sportów motorowych, kajaków i żeglugi sprawia, ze wiele osób wybiera zwiedzanie z perspektywy wody. Dotrzeć nią można do okolicznych miejscowości, w których również jest wiele godnych uwagi obiektów. Między innymi w Licheniu podziwiać można Sanktuarium Maryjne, w Gosławicach znajduje się elektrownia, która nocą przypomina filmowy Titanic, odbijający się w tafli wody, a w Ślesinie jest Łuk Napoleona.

Atrakcyjności miastu dodaje również fakt, iż należy do wodnego szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski. Wiedzie ona nie tylko przez tę krainę, ale także przez Lubuskie i Kujawy. Miasto łączy sieć dróg krajowych, jak i Europy Zachodniej, a jego wody dostępne są dla statków turystycznych. Piękne okoliczności przyrody, liczne zabytki, połacie miejskiej zieleni i nietypowe atrakcje jak Park Makiet Mikroskala tworzą niesamowitą atmosferę miasta, która zachęca do częstszych wizyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>