Magiczna Polska – Kąty Rybackie

Dzisiaj znów postaramy się Was przekonać, że Polska jest najpiękniejsza na świecie. Spróbujemy na pewno zachęcić was do odwiedzenia pewnej małej, ale niezwykle magicznej miejscowości nad naszym polskim wybrzeżem. Każdy z nas, kto myślał o przeprowadzce na wieś, o zaznaniu spokoju, świeżego powietrza i obcowania z naturą, na pewno marzył o takim miejscu jak… Kąty Rybackie. To niewielka wioska, którą na stałe zamieszkuje zaledwie siedemset osób, siedemset szczęściarzy, którzy mogą mieszkać w tak pięknym regionie.

Jak sama nazwa wskazuje, kiedyś była to przede wszystkim osada rybacka, dzięki bogatym łowiskom w pobliżu. Teraz to także bardzo popularna miejscowość turystyczna. Każdy, kto choć raz ją odwiedzi pragnie znów powrócić tutaj za rok. Znajduje się tutaj port morski oraz dwie przystanie morskie. Jest to więc idealne miejsce, z którego można wypłynąć w rejs statkiem po Morzu Bałtyckim oraz… Zalewie Wiślanym. Ta zatoka na Bałtyku powstała w wyniku odcięcia od morza przez piaszczysty wał jakim jest Mierzeja Wiślana – niepowtarzalne miejsce na świecie. Mimo, iż nie ma tu palm, czterdziestostopniowego upału czy ogromnych masywów górskich można poczuć się jak w raju, polskim raju. Wszystko to za sprawą niesamowitej przyrody. Aby człowiek nie mógł jej zniszczyć utworzono tutaj kilka parków krajobrazowych. To idealne miejsce na wycieczki rowerowe lub spacery. Na turystów czeka mnóstwo ścieżek turystycznych i edukacyjnych. Mogą także skorzystać z przejażdżki kolejką wąskotorową.

Największą atrakcją w Kątach Rybackich jest Muzeum Zalewu Wiślanego. W przystępny i atrakcyjny sposób ukazuje historię rybołówstwa oraz szkutnictwa w poprzednich wiekach. Ciekawą propozycją na wykonanie sobie pamiątkowych zdjęć jest betonowy pomnik ryba, będący symbolem wioski.

Baza noclegowa w Kątach Rybackich musiała sprostać oczekiwaniom wzrastającej liczby turystów, dlatego w ostatnich latach uległa znacznej rozbudowie. Obecnie w ofercie znajdziemy domki letniskowe, pokoje gościnne, agroturystyki oraz luksusowe pensjonaty i apartamenty. Jednym z takich ośrodków jest Willa Truskawkowa, gwarantująca spokojny wypoczynek w zaciszu i pięknych krajobrazach Mierzi Wiślanej.

Jedna myśl na temat “Magiczna Polska – Kąty Rybackie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>