Letnie dni spędzone we Władysławowie

Wybierając miejsce o odpoczynku nad polskim morzem bierzemy często pod uwagę Mierzeję Helską oraz Półwysep Helski, wybierając zazwyczaj jedną z popularnych i znanych miejscowości. Miejscem, na który chętnie decydują się rodziny z dziećmi jest Władysławowo. Miejscowość położona jest na trasie dojazdu z Gdańska na Hel, dobrze skomunikowana ze stolicą Pomorza, a w sezonie letnim z pozostałą częścią kraju, skąd wyruszają zazwyczaj kursy autokarowe dalekobieżne. Władysławowo wraz z pobliskim Cetniewem i Chłapowem tworzą sąsiadujące miejsca, do których najszybciej i najwygodniej dostać się za pomocą komunikacji kolejowej, by we Władysławowie przesiąść się w stronę Jastrzębiej Góry lub w przeciwnym kierunku – w stronę Helu na komunikację lokalną typu bus.

Władysławowo to miejscowość położone nad morzem z ładną plażą, jest tutaj także port rybacki. Istnieje możliwość zorganizowania wycieczek na Rozewie, Półwysep Helski np. do Jastarni czy do Trójmiasta. Baza noclegowa Władysławowa to oferta doskonała pod każdym względem, znajdziemy tutaj nie tylko kwatery prywatne, ale liczne ośrodki wczasowe, pensjonaty czy ośrodki typu Spa. Gdy dodamy do tego dostępne restauracje, punkty gastronomiczne i wiele atrakcji w okolicy, to pobyt nad morzem z pewnością będzie należał do udanych. Do lat czterdziestych ubiegłego wieku Władysławowo było niewielką wioską, obecnie jest jednym z większych kąpielisk nadmorskich. Nowoczesny port rybacki w mieście to gratka dla tych, którzy cenią sobie świeżą rybę prosto z morza, w tym miejscu możemy codziennie zaopatrzyć się w ten nadmorski przysmak.

Decydując się na pobyt we Władysławowie warto zobaczyć Muzeum Hallerówkę, obecnie mieści się tutaj dyrekcja i Muzeum Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, a z wystaw – ekspozycja dotycząca generała Hallera. Władysławowo to miejsca przyjazne rodzinom: sezonowe wesołe miasteczko, lodziarnie, kawiarenki. To przede wszystkim otwarte morze, czyste powietrze i mnóstwo atrakcji przez cały rok. W pobliżu Władysławowa, w odległości około 8 kilometrów, znajduje się najdalej wysunięty na północ w Polsce skrawek ziemi – Rozewie. Decydując się tutaj na poznanie tego miejsca warto wybrać się na zwiedzanie latarni morskiej im. S.Żeromskiego i muzeum, które tutaj funkcjonuje.

6 myśli na temat “Letnie dni spędzone we Władysławowie

  1. Ja tam lubię Władysławowo w samym środku sezonu, jak całe miasto tętni życiem i po prostu czuć wszędzie tą energię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>