Dębki – jedna z lepszych plaż nad Bałtykiem

Przy ujściu rzeki Piaśnicy /https://pl.wikipedia.org/wiki/Pia%C5%9Bnica/, nad przepięknym wybrzeżem Morza Bałtyckiego znajduje się malowniczo położona rybacka osada Dębki. Rybacka raczej z nazwy, bowiem dzisiaj to prężnie się rozwijający kurort letniskowy. Teren miejscowości objęty jest Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym. Turyści spośród tak wielu licznych nadmorskich miejscowości wybierają go przez wzgląd na piękną, piaszczystą plażę. O wolne miejsce do leżakowania nie trzeba się martwić nawet w szczycie sezonu. Plaża jest bardzo szeroka. Miejscami szerokość jej sięga nawet 100 metrów.

Samą miejscowość od Wybrzeża rozdziela rzadki sosnowy lasek oraz niewielkie wydmy, tak typowe dla tego regionu. Zaledwie kilka lat temu Dębki były zupełnie dziewiczym miejscem, nieznanym szerzej turystom. Odbywały się tu dzikie imprezy na plaży, a baza noclegowa była bardzo uboga. Turyści do swojej dyspozycji mieli wyłącznie pola kempingowa i namiotowe. Dostępne były też nieliczne kwatery prywatne. Niestety kameralny i nieco senny charakter miejscowości to już czas przeszły. Na przestrzeni ostatnich kilku lat baza noclegowa uległa dynamicznemu rozwojowi. Pojawiły się nowe luksusowe noclegi w pensjonatach, hotelach czy willach. Nie brak również ośrodków wypoczynkowych i wczasowych. Dominują przede wszystkim nowe obiekty, niedawno wybudowane / /.

Dębki na całą Polskę słyną również z plaży naturystów. Jak do niej dotrzeć? To nie jest tajemnicą, wystarczy kierować się w stronę Białogóry wzdłuż rzeki Piaśnicy. Jeśli jednak nie mamy zamiaru rozkoszować się plażowaniem nago, lepiej skorzystajmy ze strzeżonych kąpielisk. Nadmorscy turyści często narzekają na zbyt niską temperaturę wód Morza Bałtyckiego. W Dąbkach alternatywą dla zimnych kąpieli w morzu są kąpiele w rzece Piaśnicy. Temperatura jest zwykle wyższa o kilka stopni. Zarówno teren nadmorski jak i nadrzeczny jest dobrze zagospodarowany pod względem turystycznym. Znajdują się tu liczne lokale gastronomiczne, budki z pamiątkami, restauracje czy bary.

Dębki to miejscowość z ogromnym potencjałem turystycznym. Niektórzy z pewnością wspominają jednak ze łzą w oczach czasy, kiedy to można było liczyć na większy spokój i ciszę. Te czasy już dawno minęły a one stają się coraz bardziej obiecującym kurortem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>