Bursztynową ścieżką przez Jantar

Wybierając się na wakacje, koniecznie zaplanujmy je w taki sposób, aby były dla nas niezwykle wartościowe, pomogły nam się odstresować się i nabrać energii na nadchodzące miesiące. Wybranie miejscowości, której charakter odpowiada naszym oczekiwaniom jest niezwykle istotne, gdyż dzięki temu, zagwarantujemy sobie pełen komfort. Dobrze jest też wybrać miejsce, sprzyjające wyciszeniu się i intymności, co nie oznacza, że ma być ono nudne. Wręcz przeciwnie, połączenie możliwości spokojnego wypoczynku z wakacyjnymi szaleństwami to najlepsza opcja, która daje nam pełną swobodę, co do organizacji sobie czasu, podczas pobytu. W taki sposób dbamy też o swoje samopoczucie i higienę psychiczną, która może być nadszarpnięta ogromem obowiązków pozostawionych w domu.

Jantar, to dość znana nazwa w Polsce. Miejscowość znajduje się w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim. Jej niezwykłym walorem jest właśnie lokalizacja, która niesie ze sobą ogrom atrakcji. Do najważniejszych należy oczywiście bezpośredni dostęp do Zatoki Gdańskiej oraz jeziora. To gwarantuje wielość rozrywki związanej z wodą. Nie zapominajmy jednak, że Jantar znany jest głównie z bursztynów, niegdyś bowiem przechodził tędy szlak, na którym z łatwością można było znaleźć ten kamień. Dziś natomiast, kultywując tradycję, możemy wziąć udział w mistrzostwach w poławianiu tego kruszywa, a wszelkie znaleziska uznać, za wspaniałą pamiątkę z wakacji.

Ponadto miejscowość znajduje się na terenie rezerwatu przyrody, poświęconemu w głównej mierze ptakom. To tu znajduje się największe skupisko kormoranów w całej Europie. Sprzyja to też zapoznaniu się z naturą i pięknymi widokami. Nie bez znaczenia są także zabytki w tej części kraju. Najważniejszym, jest oczywiście, znajdujący się nieopodal obóz koncentracyjny, który działał przez całą II wojnę światową, dziś natomiast funkcjonuje jako muzeum, do którego wstęp jest bezpłatny. Ponadto w kurorcie znajduje się przystań rybacka, dzięki czemu zawsze możemy liczyć na świeżą rybę w lokalnych knajpach, a nawet sami taką złowić. Baza noclegowa jest szczególnie przyjazna i komfortowa, a same noclegi niedrogie (Jantar Meteor – wykaz miejsc). Jantar, to kierunek, który z pewnością warto wybrać jako nasz cel urlopowej podróży i zagwarantować sobie w ten sposób niesamowity wypoczynek. Pamiętajmy tylko, żeby zadbać o odpowiednie towarzystwo, które również wpływa na nasze samopoczucie, podczas wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>